aktualizováno: 19.10.2018 08:37:35 

Trativod music band - Bluegrass‚ Country, Old Time

Trativod Events
Amerika 2011

 

 TRATIVOD  Events   

Country - Bluegrass - Old time  Music           Country - Bluegrass - Old time Music         Country - Bluegrass - Old time Music

 
Events, neboli události. Věnujeme tuto stránku událostem kolem Trativodu. V horní liště si vyberte, jaká událost Vás zajímá. Pro nás byla událostí číslo jedna návštěva Ameriky, a proto jí věnujeme prostor hned tady. 

        

Trativod absolvoval ve dnech 30. 7. až 16. 8. 2011 společnou cestu do USA. Cílem bylo navštívit především místa spojená s hudbou, zahrát si, udělat si názor a případně se přiučit a nechat se inspirovat. Zajímali jsme se tedy o lidi, prostředí, ve kterém se hraje i kde hudba vznikala, o hudební nástroje i o jejich detaily a i jsme prostě jen cestovali.
 
Naše cesta začala v NY, kde jsme odehráli domluvený koncert v Bohemian Hall, v místě svázaném s českou kulturou, byť v jinak početném publiku jsme krajánky takřka nezaznamenali, dále jsme cestovali do West Wirginie na festival old-time hudby k městečku Clifftop. Odtud do Hydenu v Kentucky na Osborne Brothers Festival, dále do Tennessee do města Nashville. Zde se naše cesta obrátila směrem nazpět, další zastávkou byl celotýdenní festival Old Fiddler´s Convention v městě Galax. Pak již zpět do NY, odkud jsme odlétli domů.
Za nejzajímavější hudební momenty naší cesty zmiňujeme: hraní v NY, návštěvu obchodu s hudebními nástroji Mandolin Brothers rovněž v NY, Clifftop Festival, Osborn Brothers Festival včetně osobního setkání s Bobby Osbornem a jeho synem Deanem, live hraní a rozhovor do vysílání rádia WPAQ v Severní Karolině a dvoukolové soutěžní hraní na scéně festivalu v Galaxu, dodejme: před několikatisícovým publikem. Ve výčtu nechceme zapomenout ani na jamování s ostatními muzikanty kolem stanů na všech zmíněných festivalech.  Zajímavá jistě byla i návštěva Rymanova Auditoria v Nashville, byť město, kdysi proslavené country hudbou, nyní jaksi „zrockovělo“.
 
Přijměte pozvání k prohlídce fotogalerie.
TOPlist